Bocconi University Başvuru ve Kabul Şartları

Bocconi University Başvuru ve Kabul Şartları

Bocconi Üniversitesi, İtalya’nın Milano şehrinde bulunan özel bir işletme okuludur. Ayrıca Avrupa’nın en iyi işletme okullarından biri olarak kabul görmüştür. MBA programında dünyada 22. Sırada yer almaktadır. Eğitim dili hem İtalyanca hem de İngilizcedir.

Son yıllarda Türkiye’den çok fazla başvuru alan Bocconi Üniversitesine başvurular yılın belli dönemlerinde yapılmaktadır. Toplamda 3 başvuru dönemi bulunan üniversiteye erken başvuru şansınızda mevcut. Örneğin 11. sınıfta okurken Bocconi başvurusu yapıp sonucunu da 12. Sınıfın başlarında alabilirsiniz.

Bocconi Üniversitesi kabul koşulları dahilinde istenilen belgeler dışında, başvuru dönemlerinin ardından Milano ve Roma’da Bocconi Test yapmaktadır. Şayet SAT, ACT gibi uluslararası sınavlardan alınan iyi sonuçlarınız var ise Bocconi Test almanız zorunlu değildir. Ama SAT ve ACT sınav sonucunuz yok ise Bocconi Test almanız gereklidir. Bu test için mutlaka ön hazırlık yapmanızı tavsiye ederim zira son yıllarda artan başvurularla sınav içeriği önceki yıllara göre daha zorlaştırılmıştır.

Bocconi Üniversitesine kabulünüz tüm kriterleriniz değerlendirilerek yapılmaktadır. Tek başına Bocconi Test, SAT veya ACT sınav sonuçlarınız değerlendirilmez , lise not ortalamanız IELTS skorunuz ve diğer sunduğunuz belgelerde bütün olarak değerlendirilir.

IELTS sınavından minimum 6.5 skor isteyen üniversite aynı zamanda minimum 100 üzerinden minimum 85 ortalama istemektedir. Bu kriterleri karşılamanız size kabul garantisi vermez.

2019-2020 akademik yılında okul ücreti 16.000 Euro olarak belirlenmiştir. Gelir seviyenize göre azalan bir okul ücreti skalası vardır. Gelir seviyenizi beyan ettikten sonra sunduğunuz belgeler kabul edilirse minimum 6.000 Euro yıllık ücret ile Bocconi Üniversitesinde eğitim alabilirsiniz. Ayrıca üniversitenin başarı oranınızla orantılı verdiği burslarda mevcuttur.

Bocconi Üniversitesinde sunulan lisans programları,

  • International Economics and Management / Uluslararası Ekonomi ve Yönetim
  • International Economics and Finance / Uluslararası Ekonomi ve Finans
  • Economics and Social Science / Ekonomi ve Sosyal Bilimler
  • Economics, Management and Computer Science / Ekonomi, Yönetim ve Bilgisayar Bilimleri
  • Economics, Management for Arts, Culture and Communication
  • World Bachelor Business
  • International Politics and Government

2019- 2020 dönemi için başvuru tarihleri , Bocconi Test Hazırlık ve detaylı bilgi ve danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Melike Şirin Çevikol

melike@moracademia.net

M: 0 532 397 55 65

Bu alana Hakkında yazısı gelecek !!!