Dünyanın en yaşanabilir ülkesi Kanada’da Üniversite Eğitimi…

Dünyanın en yaşanabilir ülkesi Kanada’da Üniversite Eğitimi…

 

Liseden yeni mezun oldunuz veya Lise 4. sınıftasınız Kanada’da eğitim planlıyorsanız hala başvuru şansınız olduğu üniversiteler olduğunu biliyor musunuz? 2016 Eylül ayında başlayabileceğiniz hem de dünyanın önde gelen iki üniversitesine halen başvuru şansınız var.

Bunlardan biri Simon Fraser University digeri University of Manitoba. İki üniversitede hem dünyanın hemde Kanada’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Simon Fraser Üniversitesi British Columbia eyaletinin Burnaby şehrindedir. Burnaby, Vancouver’a 20 dakika uzaklıkta aslında Vancouver ile iç içe geçmiş bir şehirdir. Üniversitede 30.000 ‘den fazla öğrenci eğitim almaktadır . Hem eğitim kalitesi olarakda hem de kampüste sunulan imkanlar açısından öğrenci memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir üniversitedir. YÖK’ün ilk 500 listesinde yer alan üniversite aynı zamanda Kanada’nın ilk 20 üniversitesi arasındadır. Üniversite bünyesinde bir çok farklı program seçeneği vardır. İşletme, Mühendislik, Sosyal Bilimler ve İletişim-Medya yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği programlardır.

 

Üniversiteye kabulünüzde lise not ortalamanız çok önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca IELTS( 6.5 min), TOEFL (86 min) İngilizce yeterlilik sınavlarıdan istenen minimum skorları almanız şartı istenmektedir. İngilizce yeterliliğiniz yok ise kampüs içerisinde İngilizce Hazırlık eğitimi alma şansınız vardır.

 

Simon Fraser Üniversitesi’nin yıllık ücreti ortalama 21.000 Kanada Dolarıdır. 8.000 ile 10.000 Kanada Doları arasında da konaklama ve yeme içme için bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Manitoba Üniversitesi Kanada’nın büyük araştırma üniversitelerinden biridir. Manitoba eyaletinin Winnipeg şehrinde bulunan üniversitede 35.000 ‘den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Özellikle Mühendislik, İşletme ve Fen Bilimleri alanlarında Kanada’nin ilk 10 üniversitesi arasındadır. Giriş koşulları Simon Fraser Üniversitesi ile benzerdir ve ingilizce yeterliliğiniz olmaması durumunda hazırlık eğitimi alma şansınız vardır.

Manitoba Üniversitesinin yıllık eğitim ücreti 15.000 Kanada Doları’dır. Konaklama ve yeme içme gibi masraflarınız için 8.000 ile 10.000 Kanada Doları bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Kanada diploması dünya genelindeki en saygın diplomalardan biridir. Üniversiteler kabul için Türkiye’deki üniversite sınavında herhangi bir üniversiteye yerleşmiş olma şartı aramamaktadırlar.Ayrıca Kanada mezuniyet sonrasında öğrencilere 1 yıldan 3 yıla kadar çalışma izni alma şansı sunmaktadır.

 

 

Başvurular ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

T: 212 2968387 – 212 2437352

M: 532 3975565 – 532 3728299