Florida ‘da Üniversite Eğitimi

Florida Atlantic University – Florida Atlantik Üniversitesi

 

 

Amerika’da eğitim alanında Florida eyaleti, konum olarak en çok öne çıkan eyaletlerden biridir. Eyalette farklı kategorilerde bir çok üniversite ve kolej bulunmaktadır. Bunların başında Florida Eyalet Üniversitesi, Florida Üniversitesi, Florida Atlantic Üniversitesi, Miami Üniversitesi gelmektedir.

Eğer beklentiniz kaliteli bir üniversite eğitiminin yanında, hareketli bir sosyal hayat ve güneşli havaların bol olduğu bir şehirde eğitim almak ise Flordia Atlantic Üniversitesi aradığınızın tam karşılığını size veriyor.

 

Amerika’nın en çok tercih edilen üniversitelerinden olan Florida Atlantic Üniversitesi Florida Eyaletinin Baco Raton şehrinde yer almaktadır. Baco Raton, Miami’ye 40 dakika uzaklıkta olan 400.000 bin nüfüslu bir sahil kentidir.

Florida Atlantic University, 30.000 binden fazla öğrencisi olan, 6 kampüsten oluşan dünya standartlarında büyük bir araştırma üniversitedir. 1964 yılında devlet üniversitesi olarak kurulan Florida Atlantic University bünyesinde 170’den fazla program seçeneği bulunuyor. Öne çıkan programlar ise.

 

Mimarlık, İşletme, Mühendislik, Yönetim ( Management) , Tasarım, Psikoloji, İletişim, Medya vs.

 

Akademik olarak yüksek standartlara programlara sahip olan üniversitede öğrenciler aynı zamanda kampüs dahilinde sosyal ve spor alanında da bir çok farklı aktivite ile üniversite hayatını dolu dolu yaşama fırsatı bulmaktadır. Florida Atlantic University aynı zamanda öğrencilerini çok güçlü bir kariyer merkezi ile iş hayatına hazırlıyor ve öğrencilerine bir çok alanda staj fırstaları sunuyor.

Üniversite bünyesinde aynı zamanda SAT ve TOEFL sınavlarından yeterli skorları alamamış öğrenciler için Navitas Eğitim Kurumu ve Florida Atlantik Üniversitesi iş birliği ile bir hazırlık programı sunuluyor. Sadece yabancı öğrencilerin faydalanabildiği programda öğrenci üniversitenin ilk yılını 3 dönem şeklinde okuyor ve hazırlık programı alırken hiç sene kaybetmiyor. Kampüs içerisinde Navitas ve üniversite ortaklığında kurulan College’da sunulan bu programla öğrenciler, akademik ve sosyal hayata çok daha kolay uyum sağlıyor.

 

Florida Atlantic University aynı zamanda öğrencilerini çok güçlü bir kariyer merkezi ile iş hayatına hazırlıyor ve öğrencilerine bir çok alanda staj fırstaları sunuyor.

 

Florida Atlantic University giriş koşulları

 

–       SAT I

–       IELTS minimum 6.5

–       TOEFL IBT minimum 80

 

 

 

 

Florida Atlantic University Navitas Programına giriş koşulları

 

SAT – İstenmiyor

IELTS – minimum 5.5

TOEFL – minimum 69

 

 

Florida Atlantic University lisans eğitim ücreti yıllık ortalama 23.000 USD ‘dır. Konaklama ve yemek ücreti yıllık 10.000 USD civarındadır.

 

 

Başvurular ve Amerika’daki diğer üniversiteler ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime gecebilirsiniz.

 

212- 2968387

212-7098808

 

532 – 3975565

532 – 3728299

 

info@moracademia.net