SAT ( Scholastic Aptitude Test)

SAT Sınav Hazırlık

 

SAT sınavı, hem Amerikalı hem de yabancı öğrencilerin alabildiği, Amerika’da yüksekokul ve üniversite yerleşmelerinde kabul edilen uluslararası bir sınavdır. The College Board tarafından düzenlenen SAT sınavıAmerika’da yılda 7,  diğer ülkelerde yılda 6 defa uygulanır. Sınav sonuçları 2 yıl süre ile geçerlidir.

SAT sınavı başlangıçta her ne kadar Amerikan üniversitelerin kabul koşullarında yer alsada artık bir çok ülkedeki üniversite de geçerliliği olan hatta kabul ön koşulları arasında zorunlu olan bir sınavdır.

Hollanda Üniversiteleri, İngiltere Üniversiteleri şayet başvuru adayı , Devlet Lise Diplomasına sahip ise ve Hazırlık yılı okumayı tercih etmiyor ise  SAT Sınav sonucunu kabul etmektedirler. İtalya’da  bulunan Bocconi Üniversite ‘de  Bocconi Test yerine SAT sınav sonucunuzu verebiliyorsunuz.   Kanada üniversiteleri   SAT sınavını zorunlu olarak istememesine rağmen iyi bir SAT skoru başvurunuzda fark yaratacaktır. Özellikle Kanada’da Mcgill, University of Toronto, UBC , Waterloo gibi üniversiteleri hedefliyorsanız iyi bir SAT sınav sonucu sizi ön sıralara taşıyacaktır.

Genel SAT sınavı Listening, Writing, Matematik ve opsiyonel olarak Essay’den oluşmaktadır. SAT subjectler ise bir çok farklı alan için sunulmaktadır. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fransızca bunlardan bazılarıdır.

Amerika’da’ki bir çok üniversite SAT sınavlarından en az birini almanızı ister. Prestijli üniversiteler ise başvurularda SAT sınavlarının ikisini birden isteyebilir.

SAT sınavları için birebir özel ders almak ve bu derslere de olabildiğince erken başlamak size ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Mor Academia olarak bu konuda başarılı öğretmenlerle çalışmaktayız ve öğrencilerimizin aldığı sonuçlar %95 çok başarılı olmaktadır.

SAT özel dersleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz,

T: 0 212 709 88 08 – 212 296 83 87

E: info@moracademia.net

Sınav tarihleri ve başvurular ile iligli detaylı bilgi için http://sat.collegeboard.org/home