University of Twente Başvuru Koşulları

 UNIVERSITY OF TWENTE

 

University of Twente, Hollanda’nın Enchede kentinde bulunan Avrupa’nın saygın araştırma üniversitelerinden biri olduğu gibi dünyanın en iyi üniversite listelerinde üst sıradadır.

University of Twente hem teknoloji hem de sosyal bilimler alanında araştırma ve girişimciliği teşvik eder. Genç ve yenilikçi bir eğitimi ilke edinmiş Twente University, uluslararası alanda akademik çalışmalarından fizik ve biyomedikal teknolojiye kadar birçok alanda haklı bir üne sahiptir.

Amsterdam’a 2 saat tren mesafesindeki Enchede şehri, bir çok müzik festivaline, dünya mutfaklarına ev sahipliği yapar.

Rakamlarla University of Twente 

  • Times Higher Education, QS World Rankings 2018 verilerine gore üniversiten dünya sırlamasında 184. dür.

 

  • UT’de 1.000’den fazla başarılı start-up başlatılmıştır.

 

  • Eğitim Ücretleri 9.000-10.500 Eur arasında değişir.

 

  • Öğrenci nüfusunun %27’sini uluslararası öğrenciler oluşturur.

 

  • 160.000 nüfuslu Enshede şehrindeki öğrenci sayısı 30.000’dir.

 

HIGH TECH, HUMAN TOUCH

Twente Üniversitesi’nin 6 araştırma enstitüsü, Nanoteknoloji, Biyomedikal Teknoloji, IT, Yönetim, Yenilenebilir Enerji ve Yüksek Teknoloji Sistemleri gibi alanlarda dünya çapında haklı bir üne sahiptir.

 

University of Twente’nin disiplinler arası eğitim yaklaşımı ile öğreneciler teknoloji ve mühendislik alanındaki bilgilerini davranış ve sosyal bilimlerle alanlarındaki bilgileriyle sentezleme olanağı yakalar. Öğrenciler takım çalışması olarak yürütülen projeler ile toplumların ihtiyacı olan yaratıcı çözümleri üretme yönünde kendilerini geliştirirler.

 

Hands-on, Proje bazlı Eğitim

Twente eğitim modeli, proje bazlı eğitim ile konferans ve workshop’ları entegre eder. Hazırlayacağınız takım projesi ile gerçek problemlere çözüm bulmanız, derste öğrendiklerimizi pratiğe dökmenizi ve eğitime ek olarak kariyer hedeflerinize de ulaşmanızı sağlar.

 

Teknoloji ve Mühendislik alanında kariyer

University of Twente’de bir çok program İngilizce olarak sunulur. Öğrenciler takım çalışması ile birbirleriyle etkileşimli çalışırlar. UT’deki eğitiminiz ile farklı uluslararası kontekstlerde çalışma konusunda donanımlı olursunuz ve bu sizi bir dünya vatandaşı yapar.

Önde gelen bir teknoloji ve mühendislik okulu olarak, Twente Üniversitesi mezunları Google, Boeing, Phillips ve Siemens gibi global şirketlerde çalışma olanağı bulur.

 

University of Twente Pathway Programı  

University of Twente kampüsünde konumlanan Twente Pathway College (TPC) University of Twente partnerliği ile uluslararası öğrencilere üniversitede istedikleri programlara devam etme imkanı sağlar. Zira, IB Diploma, AP, Fransız Bakaloryası gibi sistemlerden gelmeyen öğrencilerin aldığı diplomalar, direkt olarak programa başlamak için yeterli olmayabilir. Twente Pathway College tarafından sunulan 3 dönem (1 akademik yıl) uzunluğundaki Foundation programı, devam etmek istediğiniz programa geçiş olanağı sağlar. En önemlisi, programa devam ettiğiniz süre boyunca üniversite için gerekli olan akademik ingilizcenizi geliştirir, Hollanda eğitim sistemini daha iyi tanımanızı ve bu sisteme daha iyi adapte olmanızı sağlar. Proje hazırlama ve sunum teknikleri gibi konularda da üniversite hayatı için ihtiyacınız olan becerilere sahip olursunuz.

 

Pathway (Hazırlık) programı ile eğitim süreci aşağıdaki gibidir.

1. yıl

International Foundation Year / Twente Pathway College

3 dönem, Eylül başlangıç

 

2. yıl

Lisans programı ilk sene / University of Twente

2 dönem, Eylül başlangıç

 

3. yıl

Lisans programı ikinci sene / University of Twente YA DA Yurtdışındaki partner üniversitelerde

2 dönem, Eylül başlangıç

 

4. yıl

Lisans programı üçüncü sene / University of Twente (Tez hazırlığını da kapsar) YA DA Yurtdışındaki partner üniversitelerde eğitim

2 dönem, Eylül başlangıç

 

5. yıl

Master Programları ya da Hollanda’da çalışma

 

Twente Pathway College Giriş Koşulları

 

ILETS 5.0,(yazma 5.0 diğer bölümer 4.5 altında olmamak üzere)

Liseden iyi bir dereceyle mezun olmak

 

2019/2020 Program Ücretleri

 

Program                                     AB Pasaportlu Öğrenciler              Uluslararası Öğrenciler

TPC Int’l Foundation Year                    €14,000 / 3 dönem                                  €14,000 / 3 dönem

Lisans Programı                                      €2,078 / 2 dönem                                    €9.000 – 10.500 / 2 dönem

 

Programlar hakkında bilgi almak ve başvurularla ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

T: 0 212 296 83 87 – 0 212 709 88 08

M: 0 532 372 82 99 – 0 532 397 55 65

E: info@moracademia.net