Oxford Üniversitesi Yaz Okulu Programları

Oxford – Cambrdige Üniversitelerinde Sunulan  Yaz Programları

 

Yaz dönemlerinde öğrencilerin hem İngilizce öğrenmeleri hem de verimli zaman geçirmeleri açısından en ideal zamandır. 2018-2019 eğitim yılının ilk dönemi geride bırakırken bu yaz dönemi için Oxford üniversitesi yaz okulu programına kayıt yaptırmanın tam zamanı!

Oxford Üniversitesinde bir çok ebeveynin çocuğu için hayal ettiği şüphesiz dünyanın en iyi üniversitelerindendir. Bir çok öğrenci için bu okullarda üniversite eğitimi almak hayal olsa da 13-18 yaş grubu öğrenciler için yaz okulu programı hayal değil.

Oxford Royal Academy’nin, Oxford Üniversitesi St. Cathrine’s, College, Balliol College, St. Peter’s College gibi kampüslerinde sunduğu yaz okulu programları hem İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilere, hemde üniversite eğitimini yurtdışında planlayan öğrencilere hitap ediyor. Standart Yaz okulu programında öğrenciler Oxford Üniversitesinin dersliklerinde eğitim alıp kampüs içerisinde öğrenci yurtlarında konaklıyorlar. Ders dışında bir çok sosyal aktivitelerinde bulunduğu yaz okulunda hafta sonları da müze ve çevre gezileri ile İngiltere’nin tarihini, kültürünü daha yakın tanıyabiliyorlar.

Bu derslerin yanı sıra öğleden sonraları öğrencilerin önceden seçecekleri alanla ilgili workshop ve projelere yer veriliyor. Akşamları ve hafta sonları ise sosyal programlar ve çevre ve müze gezileri ile öğrenciler hem iyi vakit geçirip İngiltere’nin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar.

Akademik programlara ek olarak SAT, IELTS gibi uluslarası sınavlara hazırlık programlarıda 16-18 yaş öğrenciler için sunuluyor.

Bu programların sonunda öğrenciler sertifika sahibi olurken, hayata bakışlarında, seçimlerinde, ve kararlarındaki netlik konusunda olumlu bir çok gelişme olduğunu siz de farkedeceksiniz. 

Melike Şirin Çevikol

melike@moracademia.net

T: 0 532 3975565